Uživatel:
Heslo:
 

O hře

Dance Macabre je projekt, který v sobě snoubí argentinské tango a larp. Hráči budou představovat postavy vytvořené na workshopech. Tyto postavy budou ztvárňovat dramatickou formou (jako herec v divadle), ale hlavním prostředkem komunikace bude tanec. Všechny důležité události ve hře budou hrány tancem a pohybem, verbální komunikace bude omezena na minimum.
Tančit se bude Tango argentino na pomezí kontaktní improvizace. Hře budou bezprostředně předcházet workshopy, které se budou věnovat právě tomuto propojení.

Postavy ve hře lze rozdělit do dvou hlavních skupin – na živé a mrtvé. Hra se však odehrává napříč těmito skupinami.
Postavy se setkávají při zvláštní příležitosti Tance se smrtí. Do hry vstupují plny osobních dilemat, problémů, strachů, nespokojenosti. Hra je o hledání rovnováhy, o setkávání, hledání, loučení, lásce a nenávisti, štěstí a neštěstí, rozchodech a nových vztazích. Děj bude pro každou postavu probíhat v jednotlivých scénách, v párech či skupinách, v tanci. Postavy i jejich zápletky pro hru budou vytvořeny v průběhu workshopů, které budou hře předcházet.

Děj hry se odehrává přibližně v současnosti.

Hra je zaměřená na prožitek a dramatické ztvárnění, není v ní prostor pro soutěživost. Je zacílená na jednotlivé postavy a jejich příběhy, nemá vše objímající detektivní příběh či centrální zápletku. Je o tanci, o požitku z tance a o vztazích a emocích. Konflikty i jakékoliv jiné emoce budou vyjadřovány prostřednictvím tance a divadelního a pantomimického hraní. Hra nebude mít žádné publikum.

Formát hry je inspirován hrou In fair Verona, která se poprvé konala v roce 2010 v Dánsku.