Uživatel:
Heslo:
 

O příběhu

Jednou za mnoho let se stane něco zvláštního. Na jednu noc se prolne svět živých a svět duchů a ti se setkají v tanci. Tanci se smrtí. Dance Macabre.
Nyní ta noc přichází. Až budou hodiny odbíjet půlnoc, setkají se živí a mrtví a budou spolu tančit. Budou tančit celou věčnost a přitom hodiny odbijí půlnoc. Protože když se tančí se smrtí, čas neplyne tak, jako obvykle.
Jednou za mnoho let se setkají mrtví a živí. Jednou za mnoho let je možné, aby ti, které smrt rozdělila, se znovu setkali. Skrze tanec mohou dojít k rozloučení, usmíření, či splatit své dluhy.

Mezi živými se tuto noc konají městské slavnosti. Je to prý stará tradice, že se musí konat tuto noc, ač si nikdo z přítomných nepamatuje, že by se udála. V tomto městě se většina lidí narodila a strávila velkou část svého života a přesto o tom nikdy neslyšeli. Lidé vyšli do ulic oděni do veselých barev léta. A na klopu jim kdosi připnul kvítek. Prý to patří k tradici. Nikdo netuší, co se bude dít a dav pomalu bzučí nedočkavými rozhovory. Co se dnes v noci stane?

Mrtví pamatují. Mrtví vědí, že jednou za mnoho let se mohou setkat s živými. Čeká je noc plná tance. Jedna noc za celou věčnost, během které budou moci dokončit, co za svého života začali. Setkat se s těmi, které opustili. Mrtví vědí, že skrze tento tanec budou moci možná naposledy vidět své blízké. Smrt je povede zpět do světa živých, naposled.

Živí i mrtví přicházejí k tanci. Živí i mrtví plní svých starostí, smutků a radostí. Živí i mrtví budou tuto noc hledat cestu ke štěstí. V tanci mohou najít cestu ze svých starostí. Vztahy, které nemají budoucnost se rozpadnou, nové dveře se otevřou a noví lidé vstoupí do jejich života. Každý cítí nepokoj ve svém životě, každý něco hledá. Nyní přichází okamžik, kdy je třeba postavit se svým snům a svému životu. V tanci budou hledat cestu dál. V tanci se smrtí!

Děj hry se odehrává přibližně v současnosti.

Příběh hry je volně inspirován událostí Dance Macabre popsanou v Knize hřbitova od Neila Gaimana.

Pro lepší představu, co vás ve hře čeká, je zde krátká povídka online po jednotlivých kapitolách: